
Udruženje/Udruga dijaliziranih i transplantiranih bolesnika SBŽ/ŽSB u suradnji s Donatorskom mrežom u BiH i Udrugom dijaliziranih i transplantiranih bolesnika FBiH obilježit će u srijedu, 19. listopada Europski dan darivanja organa i zahvale donatorima!
Obilježavanje će se održati ispred poslovnog centra "FIS" u Vitezu od 11 do 14 sati. U navedeno vrijeme na njihovom štandu moći ćete preuzeti informativne i edukativne materijale vezano za donaciju i transplantaciju organa, razgovarati sa članovima udruge na ovu temu, te po želji, potpisati donatorsku karticu.
Europski dan darivanja organa na temelju Vijeća Europe obiljažava se svake druge subote u 10. mjesecu, ali se obilježavanje ovog, za sve nas, važnog dana nastavlja obilježavati kroz cijeli 10. mjesec.
Bitno je istaknuti da je 20 puta veća prilika da ćete trebati organ za transplataciju, nego da ćete biti donator za života ili nakon smrti, stoga dođite i podržite rad UDiT-a!
Notra.ba

