
JKP „Vilenica-Čistoća“ d.o.o. Novi Travnik obavijestilo je javnost da se u posljednje vrijeme ovo poduzeće susreće sa sve većim brojem nepropisno odloženog otpada. Kako je ovakvo ponašanje česta pojava, žele skrenuti pažnju da se u posude za odlaganje otpada isključivo smije odlagati kućno smeće..
U skladu sa Zakonom o komunalnim djelatnostima, kućnim otpadom se ne smatraju: zemlja, otpaci i ostaci građevinskog materijala, kao i drugi krupni otpaci koji nastaju u procesu industrijske, zanatske, građevinske, poljoprivredne ili druge proizvodnje i slično.
Također, zabranjeno je oštećivati posude za kućno smeće, ulijevati u njih tekućine, bacati žeravicu i vrući pepeo, bacati ostatke životinja, građevinski otpad, glomaznu kartonsku ambalažu, dijelove kućnog namještaja i slično.
JKP „ Vilenica-Čistoća“ d.o.o. Novi Travnik, u okviru svoje djelatnosti, organizira odvoz većih količina šljake, šuta, građevinskog otpada i sličnog materijala, po zahtjevu i o trošku vlasnika, odnosno izvođača radova, te isti deponira na zakonom propisan način.
"Ovim putem upućujemo molbu i apel građanima da prijave svaki vid nelegalno odloženog otpada. Ovakve i slične situacije građani mogu prijaviti na telefon 030 791 096 ili poslati na naš e-mail:
Notra.ba

