Večeras je u prostorijama Gradske knjižnice Novi Travnik održano predavanje u okviru projekta "Peri ruke da ne bude muke"..
Naime, radi se o projektu koji provodi Udruga "Stari grad - Kaštel", a projekt se provodi u okviru Razvojnog programa Ujedinjenih naroda (UNDP) "Aktivizam, angažman i odgovorna rješenje MAKERS" koji se provodi uz podršku Porticus fondacije.
Nekoliko uvodnih riječi najprije je rekla Ljubica Matošević, profesorica predškolskog odgoja i razredne nastave koja je i predstavila suštinu projekta. Profesorica Andrijana Bugarin potom je predstavila voditelje panel diskusije.
O važnosti pranja ruku govorila je Mia Sučić, doktorica medicine koja je u svom izlaganju spomenula povijest ove važne prevencije, te naglasila na važnost njene provedbe danas. Sučić je predstavila i moguće komplikacije, odnosno zarazne bolesti koje se mogu javiti, ali i istaknula mjere kojih se potrebno držati da do toga ne bi došlo.
Voditelj druge panel diskusije bila je Neda Popović, doktorica stomatologije koja se osvrnula na dentalnu higijenu i njenu važnost. Doktorica Neda je kroz primjere s kojima se svakodnevno susreće izrazila zabrinutost oko ove važne teme koja je nažalost često "u sjeni".
Nakon obraćanja doktorica uslijedila je i otvorena diskusija svih nazočnih koji su nastojali iznijeti probleme, ali i rješenja kako bi se djeci i mladima zaista ukazalo na važnost pravilnog i učestalog pranja ruku i održavanja higijene općenito.
Nakon diskusije uslijedilo je i ugodno druženje!
Notra.ba

