
Sutra će u Velikoj dvorani Općine Novi Travnik biti održana radionica "Zvono te zove - recikliraj staklo" u okviru projekta "Upravljanje staklenom ambalažom na Zapadnom Balkanu"..
Radionica će započeti od 9 sati i 50 minuta s registracijom sudionika, a nakon toga slijedi uvodna riječ i pozdravni govori.
U okviru radionice će se prezentirati rezultati koji su postignuti u općini Novi Travnik, ostalim pilot općinama/gradovima u Federaciji BiH, kao i u ostalim zemljama Zapadnog Balkana, a upoznat ćete se i s pravnim, operativnim i ekonomskim dijelovima vodiča.
Projekt se provodi u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Sjevernoj Makedoniji s ciljem povećanja količine prikupljene i reciklirane staklene ambalaže, te da se uz postavljanje novih kontejnera ojača svijest građana o značaju reciklaže, ali i da se kreiraju povoljna regulatorna rješenja u ovoj oblasti.
Ovaj projekt se provodi u okviru programa razvojne suradnje s privatnim sektorom - develoPPP.de koji financiraju Njemačko Savezno Ministarstvo za ekonomsku saradnju i razvoj, te operateri za sakupljanje staklene ambalaže „Ekopak“ iz BiH, „Sekopak“ iz Srbije i „Pakomak“ iz Sjeverne Makedonije. Ostali partneri na projektu su: Njemačka organizacija za međunarodnu suradnju (GIZ), Nacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj „NALED“ iz Srbije, Regionalna razvojna agencija za ekonomski razvoj „REDAH“ iz BiH i Zajednica lokalnih samouprava „ZELS“ iz Sjeverne Makedonije.
Glavni dio radionice odnosit će se na retrospektivu projekta, te iskustva u općini Novi Travnik (izazovi i preporuke s terena).
Notra.ba

