
Fotografija koja možda najbolje opisuje, prije svega moralnu snagu koju je imao dolazak konvoja "Bijeli put" jest ruka starice u ruci humanitarca i njezin pogled u kojem se ogleda zahvalnost, ali i čitava patnja jednog puka..
Ova se fotografija našla u mnogim svjetskim medijima, na različitim monografijama, ali malo je poznato da je nastala u Stojkovićima prilikom dolaska Bijelog puta u opkoljenu Lašvansku dolinu.
Prizor kada Anđelka Marin iz Stojkovića pruža ruke humanitarcu zabilježio je Srećko Stipović 20. 12. 1993. godine.
Notra.ba

