
Ministrica zaštite okoliša i zelene tranzicije u Vladi Republike Hrvatske Marija Vučković organizirala je danas sastanak za predstavnike izvršnih vlasti općina i županija iz Bosne i Hercegovine koji su prethodno iskazali želju za istim.
Riječ je o Pozivu za dodjelu financijskih sredstava za projekte ublažavanja i prilagodbe klimatskim promjenama u Bosni i Hercegovini s ukupno raspoloživim iznosom od 5 milijuna eura u svrhu provedbe mjere iz Plana korištenja financijskih sredstava dobivenih od prodaje emisijskih jedinica stakleničkih plinova putem dražbi u Republici Hrvatskoj od 2021. do 2025. godine.

Sastanku su nazočili premijer Zapadnohercegovačke županije Predrag Čović, predstavnik Posavske županije i Grada Orašja, gradonačelnik Novog Travnika Stjepan Dujo, načelnici Kiseljaka, Mladen Mišurić-Ramljak, Kreševa Boris Marić, Domaljevca Stjepan Piljić, Kupresa Danko Jurič, tajnik Grada Ljubuški, predstavnici Čapljine i Neuma, kao i saborski zastupnici iz BiH, Dario Pušić i Nevenko Barbarić.
Nazočni su od strane ministrice, ali i suradnika, prvenstveno Željka Vukovića, tajnika Ministarstva, dobili odgovore na određene nejasnoće glede javnog poziva koji je samo jedan u nizu dostupnih i jedinicama lokalne samouprave u Bosni i Hercegovini.
Notra.ba

