× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • POSTIGNUT ČAK 81 POGODAK

 euro26-slovenia-vs-montenegro_flp_5337_fv.webp

Rukometaši Slovenije pobijedili su u Oslu u prvom kolu Europskog prvenstva reprezentaciju  Crne Gore rezultatom 41:40 te su tako na najbolji način otvorili smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta.

Favorizirana Slovenija je konstantno od početka utakmice imala vodstvo, a ono nije nikad prelazilo više od tri gola razlike. Prvo poluvrijeme je okončano rezultatom 19:18 za Sloveniju.

Crnogorci se potpuno vraćaju na početku drugog poluvremena kada i dolaze u vodstvo. Uslijedilo je razdoblje utakmice u kojem se igralo gol za golom, a nakon prave drame u završnici pobjeda je ipak pripala Sloveniji jednim pogotkom razlike.

Najbolji kod Slovenaca bili su Makuc i Novak koji su postigli po devet golova, dok je najučinkovitiji kod Crnogoraca bio vujović s čak 11 golova.

Inače, Slovenija i Crna Gora su postavili rekord europskih prvenstava po broju pogodaka (81) na jednoj utakmici. Dosadašnji rekord držala je utakmica između Bjelorusije i Islanda iz grupne faze 2016. godine, kada je postignuto 77 golova (39:38).

U drugoj utakmici grupe D sastaju se Švicarska i Farski Otoci.

Slovenija u sljedećem kolu igra protiv Švicarske, dok će Crnogorci odmjeriti snage s Farskim Otocima.

Nota.ba

REDAKCIJA PORTALA

kristijankristo18@hotmail.com

Marketing

marketing@notra.ba

Copyright 2007-2023 NOTRA Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.

Saznajte više