Mještani Nević Polja i predstavnici društveno-političkog života Novog Travnika položili su danas vijenac i upalili svijeće na Spomen-obilježju u Nević Polju za sve poginule branitelje HVO-a u Domovinskom ratu..
Nakon odavanja počasti služena je sveta misa u kapelici u Nević Polju, a misno slavlje predvodio je župnik župe Dolac, fra Zoran Livančić.
Fra Zoran je u svojoj propovijedi naglasak stavio na svjetlost koja se kroz božićno vrijeme toliko naglašava, a u suštini svjetlost predstavlja nešto drugo. Istaknuo je kako svjetlost treba biti u svakom od vjernika jer je to svjetlost koja je smisao Božića.
"Poginuli branitelji nisu s nama, ali smo mi ti koji trebamo svjedočiti svjetlost za njih i u budućnosti ne dozvoliti da se mir i sklad naruše.", istaknuo je fra Zoran.
Notra.ba

