
Danas je u Centru za socijalni rad Novi Travnik održan okrugli stol na temu "Prevencija međuvršnjačkog nasilja" u povodu obilježavanja Dana općine Novi Travnik..
O ovoj itekako ozbiljnoj temi raspravljali su voditelji Centra za socijalni rad, predstavnici Općine Novi Travnik, nastavnici i profesori škola, odgajatelji, predstavnici vrtića, predstavnici Doma zdravlja i drugi..
Posebna važnost je stavljena na prevenciju samog nasilja kroz usmjeravanje i omogućavanje stručne pomoći mladima od najranijih godina. Današnji sudionici okruglog stola složili su se kako je u škole potrebno uvesti specijalne radnike koji će u suradnji sa stručnim timom vršiti kontrolu i pomagati osobama koje se suoče s bilo kojim vidom nasilja.
Zaključeno je i kako nasilje potječe iz doma, te da nije osoba na svijetu nije rođena kao nasilnik, nego je sve stvar odrastanja, okoline i prepoznavanja problematike na vrijeme. Socijalnim radnicima je danas jako teško definirati težinu nasilja i uvrede jer sama težina uvrede ne ovisi od osobe koja je "nasilnik", već od osobe koja je žrtva.
Također, posljedice ignoriranja nasilja su velike, a roditeljima je potrebno ukazati kako stručne osobe trebaju imati veći autoritet jer je samo taj put ispravan kako bi osoba odrasla u zdravu osobu.
Prevencija nasilja put je ka uspjehu!











Notra.ba

