
Ministarstvo zdravstva i socijalne politike ŽSB/SBŽ osiguralo je cjepivo protiv sezonske gripe, točnije 30 doza za zaštitu zdravstvenih djelatnika i 90 doza cjepiva (svaki dom zdravlja u županiji dobio je jednak broj) za zaštitu rizičnih skupina – starijih osoba s kroničnim bolestima poput šećerne bolesti, bolesti krvožilnog sustava, kroničnih bolesti pluća i bubrega..
Indikacije za prijem cjepiva postavlja ordinirajući liječnik, uz obvezno vođenje propisane evidencije.
Cjepivo je besplatno, a cijepljenje u Novom Travniku obavljat će se u Higijensko-epidemiološkoj službi Doma zdravlja Novi Travnik uz poštivanje higijensko-epidemioloških mjera od danas, pa sve do isteha zaliha.
Notra.ba

