
U Mjesnoj zajednici Bare u Novom Travniku danas je uspješno proveden projekt "Dižemo glas za Zemlje spas", a koji provodi JU "Dječji vrtić" Novi Travnik u suradnji sa Zavodom za javno zdravstvo SBŽ-a, Ekopakom i Općinom Novi Travnik..
Mališani ovog vrtića danas su uz pomoć Sportskog ribolovnog društva Novi Travnik izvršili poribljavanje rijeke Jaglenice, a potom su zasadili i stablo trešnje uz pomoć djelatnika komunalnog poduzeća "Vilenica Čistoća" i predstavnika MZ Bare.
Nakon toga uslijedilo je zasijavanje trave koje je možda i najviše razveselilo mališane, a svojim vrijednim ručicama uspješno su sjeme trave "razbacali" baš onako kako samo oni znaju, uz smijeh i igru!
Nakon uspješno provedenog projekta u MZ Bare očekuje se i nastavak u MZ Kalinska, gdje će se izvršiti postavljanje dvije klupe za sjedenje u parku kod bivše osnovne škole.
Ovo je zaista hvale vrijedan projekt koji će doprinijeti očuvanju prirode našeg grada, a što je najvažnije mališane će naučiti kako se trebaju odnositi prema prirodi kako bi zaista očuvali Zemlju kao naš jedini planet..














Notra.ba

